Konsultantas neprisijungęs

Klauskite!

Nesidrovėkite klausti ar prašyti pagalbos – padėsime kiek galėdami! Esame pasiekiami darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00.

Konsultantas prisijungęs

Dažniausiai užduodami klausimai

SAUGUMAS

Kaip įsitikinti, kad mano mokėjimas saugus?

Jeigu mokėjimą atliksite oficialioje „Viena sąskaita“ platformoje, kurios adresas www.vienasaskaita.lt arba per mobiliąją „Viena sąskaita“ programėlę, jūsų mokėjimas bus saugus ir pasieks paslaugų tiekėjus. Bet prašome būkite atidūs ir nesijunkite prie savo paskyros spausdami nuorodas, kurios prasideda kitaip, nei mūsų svetainės adresas ar tuomet, jeigu nuorodą gavote iš neįprasto el. pašto, nežinomo telefono numerio, kt. Jeigu atsidarius nuorodą, matote kitokią svetainės pradžią, nei www.vienasaskaita.lt – išjunkite puslapį ir mokėjimą darykite prisijungę prie puslapio tiesiogiai. Mūsų nuorodos visais atvejais turi vienodą svetainės pradžią, o vėliau, už pasvirojo brūkšnelio gali būti papildantis tekstas, raidės ar skaičiai. Kartais sukčiai sugalvoja panašius puslapius, kuriuose tas pats žodžių junginys atskiriamas brūkšniu, parenkamas kitas šalies kodas, kaip pvz.: www.viena-saskaita.eu, tokiu atveju geriau išeikite iš puslapio ir rinkitės kitus prisijungimo būdus.

Kokiais būdais sukčiai bando išvilioti pinigus ir duomenis?

Sukčiai gali bandyti jus pasiekti pačiais įvairiausiais būdais:

  • telefonu: trumposiomis žinutėmis ir skambučiais;
  • el. paštu: laiškais su įtartinomis nuorodomis, nuo įtartinų siuntėjų;
  • internetu: įvairiose pokalbių programėlėse, skatindami aukoti ir nurodydami netikras labdarą ir aukas renkančių organizacijų sąskaitas, naudodami „iššokančias “ greitai praturtėti kviečiančias reklamas ar straipsnius su netikromis „sėkmės istorijomis“ bei įžymybių nuotraukomis, ragindami investuoti;
  • socialiniuose tinkluose: per įvairias reklamines nuorodas, kurios nukreipia į netikras investicines platformas;
  • bendraudami gyvai.

Pavyzdžiui, asmuo gauna pranešimą SMS, el. paštu, soc. tinkluose ar kitose internetinėse platformose, kuriuo siekiama jį atvilioti į sufalsifikuotą, dažnai labai panašiai atrodantį kaip originalus, tinklalapį bei jame prisijungti prie savo paskyros ar banko sąskaitos. Po prisijungimo, šie duomenys pateikiami sukčiams ir atliekami mokėjimai gali nukeliauti į sukčių rankas.

Kuo dažniausiai apsimeta sukčiai?

Sukčiai gali apsimesti bet kuo: banko ar teisėsaugos atstovais, verslo partneriais, vadovais, investicijų brokeriais, konsultantais, pirkėjais, pardavėjais ir pan. Sulaukę netikėto skambučio ar bendraudami su nelauktais, nepažįstamais žmonėmis būkite atsargūs ir dėmesingi. Suabejoję asmens kontaktų tikrumu, gauto prašymo turinio patikimumu, visuomet patikrinkite informaciją – pvz., per Google paiešką ar tiesiogiai paskambinę savo mokėjimo paslaugų tiekėjui. Atminkite – mūsų konsultantai niekuomet neprašo jūsų banko sąskaitos ar banko kortelės numerio, banko kortelės galiojimo datos ar CVV kodo. Neatskleiskite šios informacijos jokiems nepažįstamiesiems! Pavyzdys: Sukčiai gali bandyti įtikinti jus pervesti pinigus arba atskleisti prisijungimo duomenis prie el. mokėjimo paskyros. Šie asmenys gali apsimesti organizacijos darbuotojais bei būti labai įtikinami, todėl būkite atsargūs dėl to, ką atskleidžiate kitiems asmenims. Mūsų darbuotojai gali paprašyti pasakyti paskyros ID, tačiau niekada neprašys jūsų atskleisti paskyros slaptažodį. Saugokite ir šia informacija nesidalinkite su kitais!

Kaip atpažinti sukčiavimo atvejus el. erdvėje?

Atskirti netikrus pranešimus ir (ar) tinklalapius galima įdėmiai patikrinus siuntėjo adresą gautame el. pašto laiške. Paprastai mūsų pranešimai yra siunčiami iš šių pašto dėžučių: info@vienasaskaita.lt, mano@vienasaskaita.lt, o sukčiai gali atsiųsti žinutę iš panašaus el. pašto adreso (pvz.: info@vienasaskata.lt, kuomet vienas žodis parašytas su praleista raide). Taip pat reikėtų patikrinti tinklalapio nuorodą (URL) atsiųstą el. laišku, ant jos užvedus kompiuterio pelės rodyklę ir įsitikinti adreso autentiškumu, t.y. įsitikinti, jog tai originalus tinklalapio URL (pvz.: https://vienasaskaita.lt). Papildomai įsitikinti ar šis tinklalapis apsaugotas SSL sertifikatu (https://).

Kaip saugiai naudotis mokėjimo priemonėmis ir mokėjimo paslaugomis el. erdvėje?

Niekam neatskleiskite savo prisijungimo duomenų prie mokėjimo platformos, PIN kodų, mokėjimo kortelės CVV kodo, kortelės numerio, el. bankininkystės naudotojo ID ir pan. Būkite atsargūs, dalydamiesi bet kokio pobūdžio informacija socialiniuose tinkluose, venkite įrašyti asmeninio pobūdžio informaciją viešo naudojimo kompiuteriuose. Itin svarbu žinoti: lėšų įskaitymui į sąskaitą niekada nėra naudojami jūsų mokėjimo kortelės duomenys. Svarbu pasirinkti saugius slaptažodžius: jie turėtų būti pakankamai sudėtingi, kad kiti asmenys negalėtų jų atspėti, turėtų būti reguliariai keičiami ir žinomi tik pačiam naudotojui. Naudokitės tik oficialia mokėjimo paslaugų teikėjo mobiliąja programėle (žr. žemiau nuorodas į oficialią Viena sąskaita programėlę), po kiekvienos sesijos atsijunkite. Prieš spausdami ant gautų interneto nuorodų įsitinkinkite, kad tai nėra apgaulė. Niekada neįvedinėkite PIN kodų ar kitų duomenų puslapiuose, kurių patikimumu nesate visiškai tikras, net jei nuoroda į juos gauta iš patikimo žmogaus.
Nuorodos į oficialią Viena sąskaita programėlę:
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.vienasaskaita.mobile&hl=en&gl=US;
Apple App Store: https://apps.apple.com/lt/app/viena-sąskaita/id552478529.

Ar saugu naudotis viešu „WI-Fi“ tinklu?

Įsilaužėliai taip pat gali naudoti viešąjį „WI-Fi“ tinklą kenkėjiškų programų platinimui. Jei savo kompiuteryje leidžiate dalintis failais, įsilaužėliams gana lengva į jūsų kompiuterį įdiegti užkrėstą programinę įrangą. Todėl reikėtų įsitikinti, jog naudojatės patikimu belaidžių tinklu („Wi-Fi“), nes netikri / nepatikimi prieigos taškai gali būti naudojami pavogti jūsų duomenis. Jeigu abejojate „Wi-Fi“ patikimumu, geriau juo nesinaudokite. Nenaudokite nepatikimų, neapsaugotų slaptažodžiu bevielio interneto ryšio „Wi-Fi“ viešosiose erdvėse.

Kur kreiptis, jei supratote arba įtariate, jog patekote į sukčių pinkles?

Supratę, kad galėjote būti apgauti, nedelsdami kreipkitės į mus, taip pat sąskaitą tvarkantį banką ar mokėjimo paslaugų įstaigą ir policiją. Informuokite Lietuvos banką – jis turi galimybę blokuoti neteisėtas finansines paslaugas siūlančias svetaines. Veikite neatidėliotinai ir išsamiai paaiškinkite aplinkybes. Tai itin svarbu siekiant sustabdyti operacijas ir (ar) atgauti pinigus.
Mūsų kontaktai:
Tel.: 1867 (0.09 €/min); 8 700 77 007 (pagal Jūsų ryšio operatoriaus įkainius). Skambinant iš užsienio +370 37 42 84 27
El. paštas: info@vienasaskaita.lt